Back to Top

Známe řešení

a umíme ho najít i pro Vás

Podívejte se, co nabízíme

Časté dotazy

Nastal u mě problém – co mám dělat?

Že nastal nějaký problém se nejčastěji dozvíte z pošty. Ať už se jedná o soudní obsílku, předžalobní výzvu nebo třeba správní rozhodnutí, vždy je dobré reagovat rychle. Většina takových dopisů totiž obsahuje lhůty, jejichž nedodržení mívá tak fatální následky, jako je třeba kontumační prohra sporu. Nejkratší z takových lhůt mohou být dokonce jenom třídenní.


Přijde-li Vám tedy výhrůžně znějící právní dopis, zbytečně nevyčkávejte a poraďte se s právníkem. Nejlepší postup je všechny podklady naskenovat a poslat – třeba e-mailem. Zkušený právník už sám dokáže vyhodnotit, o jak závažný problém se jedná a jak rychle je třeba postupovat.

pikt

Jak se s námi nejlépe spojit?

Na začátek je nejsnazší zavolat nebo napsat e-mail. Nic nezkazíte ani kontaktním formulářem na webových stránkách, nebo třeba zprávou přes aplikaci WhatsApp, Signal či Telegram. Dobré je vždy alespoň v obecných rysech nastínit podstatu problému a popsat, v jaké situaci se aktuálně nacházíte. Den před hlavním líčením v trestní věci budeme postupovat jinak než u obchodní transakce, která je plánována na příští rok.

Následně se s Vámi spojí některý z našich právníků, a to podle specializace, která je na řešení konkrétního problému potřeba. Nikdo ostatně nemůže rozumět všemu, a tak je lepší, když problémy řeší skutečný odborník. S ním si obvykle domluvíte schůzku, videohovor, nebo třeba celou záležitost vyřešíte po e-mailu.

pikt2

Jak probíhá první návštěva u právníka?

První osobní schůzka se obvykle odehrává v advokátní kanceláři. Prostředí kaváren či restaurací bývá sice pohodlnější, ale některé situace vyžadují o něco diskrétnější prostředí. Dobrou kávu Vám ostatně nabídneme také.

Nemusíte se nijak zvlášť dopředu připravovat. Stačí, když s sebou vezmete základní písemné podklady a promyslíte si, co byste s námi rádi probrali či konzultovali. Úvodní schůzka zabere nejčastěji kolem jedné hodiny a je určitě možné se domluvit na čas, který Vám bude vyhovovat. Stejně tak můžeme schůzku zvládnout z pohodlí domova či kanceláře on-line.

Výsledkem takové první schůzky pak bývá základní právní posouzení a návrh dalšího postupu. Málokdy se však povede celou záležitost vyřešit už na prvním jednání. Z prvního jednání tak odejdete s představou, v jaké situaci se nacházíte, co bude následovat a jak budeme společně postupovat.

pikt3

Kolik mě to bude stát?

Výsledkem naší první schůzky bývá také odhad předpokládaných nákladů na právní služby. Představu o cenách si můžete také udělat v sekci Ceník služeb. Berte prosím na vědomí, že ne vždy je možné náklady přesně předem odhadnout. Zejména soudní spory jsou živý organismus, který se neustále vyvíjí, a z toho, co se původně zdálo být snadnou záležitostí, se může časem vyklubat letitý spor. Z toho důvodu je cena zastupování v soudních sporech počítána hodinovou sazbou, tedy jako částka za hodinu našich služeb.

Oproti tomu u sepisu smluv, obchodních podmínek, zakládání společností a další mimosoudní agendy jsou naše ceny pevné a Vy máte dopředu jistotu, kolik zaplatíte.

pikt4

Jak zjistím, co se v mé věci děje?

V naší kanceláři své klienty pravidelně informujeme o všech důležitých novinkách, které se v jejich věci odehrávají. Včas se tedy dozvíte o termínech nařízeného jednání, zaslaných vyjádřeních, nových důkazech i rozhodnutích. Soudní spory ale trvají dlouho, a tak se nedivte, pokud od nás nedostanete zprávu o dalším vývoji i několik měsíců. Stále na Vás však myslíme a jakmile se nějaké novinky objeví, hned Vám o nich řekneme.

O Vaší záležitosti rovněž vedeme přehledný elektronický spis, který Vám kdykoli můžeme zaslat k nahlédnutí. Vždy si tedy můžete ověřit, že je o Vaši záležitost dobře a s maximální péčí postaráno.

path2

Musím chodit k soudu?

Ve většině případů nikoli. Ostatně i od toho si berete právního zástupce, abyste se do problematických a nepříjemných situací nemuseli dostávat sami. Pokud se samozřejmě zúčastnit chcete, nic Vám v tom nebrání, ostatně máte na to dokonce ústavní právo. Převážná část soudních sporů ale Vaši osobní účast vůbec nevyžaduje, pokud si Vás soud nevyžádá osobně (např. k účastnické výpovědi). Výjimkou jsou záležitosti trestního a rodinného práva, kde se s osobní účastí účastníka spíše počítá. Pokud ale něco takového nastane, dáme Vám včas vědět.